سفارش تبلیغ
صبا ویژن

هو اللطیف

مطالب مفید، دلنوشته ها و ... این وبلاگ تقدیم به همه بیداردلان

با این گونه افراد دوست نشوید

خودشیفته‌ها

این افراد شدیدا حس خودبزرگ‌بینی دارند و چنین می‌پندارند که دنیا گرد آنها می‌چرخد. این افراد مانند کنترل‌گرها موذی و حیله‌گر نیستند و تا حدی آشکار، خواسته‌های خود را بیان می‌کنند. گاهی به نظر می‌رسد باید به آنها گفت: "فقط خودت مهم نیستی که!"

این افراد فقط خواسته‌های خود را در نظر می‌گیرند و نیازهای شما به باد فراموشی گرفته می‌شود. در این رابطه، شما احساس یأس و سرخوردگی پیدا می‌کنید. آنها چنان انرژی شما را صرف خواسته‌ها و امیال خود می‌کنند که دیگر چیزی برای خودتان باقی نمی‌ماند.

منفی‌گراها

این دسته قادر به درک خوبی‌ها و شادی‌ها نیستند. اگر به آنها بگویید که امروز روز بسیار قشنگی است، حتما از اتفاق ناگوار قریب‌الوقوعی خبر می‌دهند؛ اگر از موفقیت امتحان میان‌ترم خود خبر دهید، در مقابل از سختی امتحانات نهایی به شما هشدار می‌دهند.

آنها شادی را نابود می‌کنند. دید مثبت شما به زندگی، جای خود را به بدبینی و منفی‌بافی می‌دهد. قبل از آن‌که متوجه شوید، منفی‌گرایی در ذهن و روح شما جایگزین شده و همه شادی‌ها، پشت شیشه‌های خاکستری پنهان می‌شود.

افرادی که همیشه در مورد دیگران قضاوت می‌کنند

مواردی که شما زیبا و دل‌فریب می‌بینید، به نظر این افراد عجیب و غیرجذاب است. اگر شما نظر جدیدی را جالب بدانید، این افراد آن را به کل اشتباه می‌شمارند. اگر شما سلیقه دوستی را ستایش کنید، آنها، آن را بد یا مایه نگرانی قلمداد می‌کنند. افرادِ "همیشه قاضی"، تقریبا مانند منفی‌گراها هستند. اگر قسمت اعظم وقت خود را با این‌گونه افراد بگذرانید، طولی نمی‌کشد که شما هم یکی از آنها خواهید شد.

خود‌رأی‌ها

تخصص این عده، کنترل دیگران به نفع خودشان است و ممکن است چنان مهارتی هم داشته باشند که شما اصلا متوجه کنترل آنها نشوید تا زمانی که دیگر دیر شده است. این افراد، نقطه‌ضعف‌های شما را پیدا می‌کنند و از این طریق به خواسته‌های خود می‌رسند.

این افراد، باورها و اعتماد به نفس شما را هدف قرار می‌دهند. این افراد راهی برای اجبار شما به انجام کاری پیدا می‌کنند که لزوما انجام نمی‌دهید و به این ترتیب شما احساس هویت، اولویت‌های شخصی و توانایی درک واقعیت مسأله را ازدست می‌دهید و به ناگاه دنیا حول محور خواسته‌ها و اولویت‌های آنها قرار می‌گیرد.

همیشه‌ناامیدها

ناامیدی

اگر طرح جدید و بکری داشته باشید، "همیشه‌ناامیدها" به شما اطمینان می‌دهند که با شکست روبه‌رو خواهید شد. زمانی هم که موفق می‌شوید، شما را دلتنگ و افسرده می‌کنند. اگر رؤیایی در سر داشته باشید، هشدار می‌دهند که دست‌یابی به آرزویتان غیرممکن است.

این افراد "آن‌چه هست" را باور دارند و نسبت به "آن‌چه خواهد شد" مشکوک و ناامید هستند. معاشرت با این افراد موجب می‌شود خودباوری و اعتماد به نفس خود را به راحتی از دست بدهید. در حالی که پیشرفت و تغییر، فقط نتیجه نوآوری و بدعت‌گذاری است، رؤیای ناممکن‌ها و تلاش برای دستیابی به دوردست‌ها.

آنهایی که نمی‌توانند صمیمی شوند

در کنار این افراد، هیچ‌گاه حس صمیمیت و راحتی نخواهید کرد؛ داستانی خنده‌دار تعریف می‌کنید، اما آنها فقط لبخندی مؤدبانه تحویل می‌دهند. در پی بی‌توجهی آنها، شما غمگین و افسرده می‌شوید. یکی از مهیج‌ترین اتفاقاتی را که برایتان پیش آمده، تعریف می‌کنید، اما آنها فقط سرسری، سر خود را تکان می‌دهند.

روابط این دسته افراد مبتنی بر معیارهای سطحی و بی‌معنی است. زمانی که شما واقعا به یک دوست نیاز دارید، آنها نیستند. زمانی که نیازمند انتقادی سازنده هستید، از همانی که هستید، تعریف می‌کنند و اگر حمایت بخواهید، شما را محکوم به شکست می‌دانند.

حرمت‌شکن‌ها

این افراد در بدترین زمان و به بدترین شکل ممکن حرفی می‌زنند یا کاری انجام می‌دهند؛ در یک کلمه حرمت نگاه نمی‌دارند. شاید این فرد کسی باشد که به او اعتماد کرده بودید؛ اما او از این اعتماد سوءاستفاده کرده و رازتان را برملا می‌کند. شاید یکی از نزدیکان‌تان باشد که در کارهایی که به او ارتباط ندارد، دخالت می‌کند؛ یا شاید هم‌کاری باشد که رفتاری تحقیرآمیز پیشه کرده است.

آنهایی که همیشه متوقع هستند

هیچ‌وقت نمی‌توان این افراد را راضی و خوشحال نگاه داشت. آنها قدر شما را نمی‌دانند و خواسته‌هایشان غیرواقعی و نامعمول است؛ همیشه دنبالِ "مقصر جلوه دادنِ شما" هستند و هرگز مسئولیت چیزی را، خود قبول نمی‌کنند.[ شنبه 90/10/3 ] [ 1:30 عصر ] [ مجتبی نصیری ]

نظر

きらきら